DŮLEŽITÉ INFORMACE K BYDLENÍ OBECNĚ

„… aneb co by tě mohlo při hledání bydlení ještě zajímat“

 

VÝRAZY, KTERÉ SE OBJEVUJÍ V INZERÁTECH

 

Garsonka – je byt, který sestává jen z jedné místnosti. Je současně kuchyní, obývacím pokojem i ložnicí. V takovém bytě se dá velmi dobře bydlet, zvlášť pokud zatím nemáš děti.
1+kk – je byt o něco větší, který má 1 samostatnou místnost, která je současně obývákem a ložnicí, a malý prostor, ve kterém je kuchyňský kout.
2+1 – je byt, který má 2 samostatné obývací místnosti a samostatnou kuchyň.
2+1/L – je stejný byt jako ten předešlý, pouze L znamená, že má lodžii – menší balkon.
2+1/T – opět stejný byt, kdy T znamená, že má terasu – větší balkon.
„Cena s poplatky“ – tzn., že se jedná o celkovou částku, kterou měsíčně za bydlení zaplatíš. Jsou tam uvedené i zálohy na spotřebu energií a služby (voda, elektřina, plyn, odvoz odpadků, ...).
Cena bez poplatků – tzn., že budeš muset k uváděné částce přičíst ještě několik tisíc Kč (většinou okolo 2–3 tisíc) za spotřebu energií a služby.


PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ

V tíživé finanční situaci je možné zažádat na úřadu práce o příspěvek na bydlení. Aby ti byl vyplácen, musíš splňovat několik podmínek. Nárok na příspěvek budeš mít tehdy, pokud budeš v bytě přihlášen k trvalému pobytu a pokud náklady na bydlení přesahují 30 % tvých příjmů. Takto je to jen velmi jednoduše napsáno, konkrétně ti poradí právě na úřadu práce v místě tvého trvalého bydliště.

 

Přečti si důležité informace k bydlení. Přejít na stránku informací o bydlení