JAK DOKONČIT ŠKOLU?

„Ukončil jsi předčasně přípravu na své povolání? Na doplnění vzdělání není nikdy pozdě!“ 

 

Pamatuj, že lépe získáš práci tehdy, pokud budeš umět něco konkrétního – budeš vyučený v určitém oboru či budeš mít dokončený jiný druh školy. Studium je možné dokončit i dálkově, tedy při práci či mateřské dovolené. Je možné pokračovat s učebním oborem nebo studiem, které jsi přerušil. Stejně tak je možné vyučit se nebo vystudovat školu s jiným zaměřením. Kontakty na školy, které nabízejí dálkové studium, nalezneš zde.

 

Další možností je rekvalifikační kurz. Můžeš si jím doplnit vzdělání nebo získat kvalifikaci pro novou práci. Rekvalifikační kurz ti mohou nabídnout na úřadu práce, pokud tam jsi vedený jako uchazeč či zájemce o zaměstnání.

 

CO UDĚLAT PRO TO, ABY SE TI LÉPE UČILO?

  • vytvoř si klidné prostředí bez rušivých podnětů (odpoj se od internetu);
  • neuč se jen nazpaměť (vnímej logické souvislosti);
  • podtrhávej a uč se nahlas;
  • plánuj;
  • uč se trochu každý den;
  • řekni si o pomoc, když nebudeš něčemu rozumět.

 

VÍŠ, ŽE KNÍŽKY MŮŽEŠ I POSLOUCHAT?

Nebaví tě tolik číst a raději posloucháš? Jenže ve škole si stojí za tím, že je potřeba znát povinnou četbu a mít čtenářský deník. Pak navštiv http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/portal/ nebo třeba http://www.mp3-ke-stazeni-zdarma-hudba.eu/pohadky_online_zdarma.htm, kde si můžeš ve formátu mp3 stahovat nejrůznější díla namluvená našimi známými herci a herečkami. Uvidíš, jak tě čtení nakonec začne bavit :)

 

TRÉMA PŘED ZKOUŠKOU

Máš z nadcházející zkoušky či testu strach a bojíš se, že ti nepříjemný pocit zkomplikuje soustředění a zhorší tak tvůj výsledek? Snížit vnitřní napětí můžeš pomocí správné relaxace a uvolnění den před zkouškou. Nezapomeň také na dostatek kvalitního spánku.  Měj na mysli, že zkouška je od slova zkusit, takže pokud by se ti náhodou nepovedlo uspět, můžeš to zkusit znovu.

 

Potřebuješ si při škole přivydělat? Přejít na stránku hledám brigádu