PONTON KLUB, 6.4.

Odpolední Ponton klub se tentokrát konal ve Středisku NRP, kde na děti čekalo připravené útulné zázemí, ve kterém se nám po celou dobu velmi dobře hrálo a tvořilo.

Po úvodním kolečku, kdy měl každý možnost sdělit ostatním vše důležité, co od posledního setkání zažil, jsme se věnovali výrobě indiánské a kovbojské vesnice.

Ta nám bude při dalších setkáních sloužit jako pomůcka pro rozehrání dalších příběhů.

Jeden takový příběh rozehrály děti i dnes a to na téma Jak se žije doma. Prostřednictvím rolí, které si vybraly, si zabydlovaly a vybavovaly dřevěný domeček k tomu určený a přehrávaly v něm pro ně aktuální situace.

Počasí nám přálo a tak jsme část programu strávili i venku, kde se děti učily vzájemné kooperaci při několika sportovních aktivitách.

Závěrem jsme také společně oslavili „příchodniny“ do rodiny jednoho z účastníků, jejichž datum vyšlo zrovna na tento den.

Souběžně s Ponton klubem probíhala prvně také rodičovská skupina vedená naší vedoucí sociální pracovnicí Alenou Vávrovou. Skupina je určena rodičům dětí docházejících do klubu, pro které otevírá prostor pro vzájemné sdílení a podporu.